Top

„Gdzie jest Mikołaj” – Wydawnictwo Tekturka – recenzja książki

Oczekiwanie na Mikołaja jest zawsze ekscytujące… moje dziewczyny zawsze zastanawiają się czy przyjdzie, czy będzie pamiętał, czy zdąży na czas, w końcu tyle dzieci jest na świecie ?? Tyle w głowie pytań pojawia się i jak tu zasnąć w ten jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny, wigilijny wieczór. 

W nasze łapki trafiła przepięknie wydana książka z cudnymi, pełnymi ciepła ilustracjami. Mowa tu o „Gdzie jest Mikołaj” Dawida Bedforda (Wydawnictwo Tekturka). Idealnie wkomponowuje się w ten niezwykły pełen magii czas. Choć przyznaje, te święta zapowiadają się inne niż wszystkie, to jednak chce, aby dziewczynki jak najmniej straciły i mimo wszystko było po prostu miło i rodzinnie, choć w bardzo okrojonym składzie.

Jest Wigilia, mały miś nie może doczekać się Świętego Mikołaja. Martwi się, czy Mikołaj jest duży tak jak tata, czy zmieści się w kominie? Aby nieco uspokoić synka, tata wdrapuje się na dach i przeciska przez komin i wpada wprost do salonu.

Jednak małego misia dalej nurtują koleje pytania… Tak bardzo chciałby spotkać Mikołaja. Jednak Mama mówi synkowi, że Mikołaj przyjdzie, gdy pójdziemy spać. 

Mały miś kładzie się do łóżka i próbuje zasnąć, ale nie może, gdyż z salonu dobiegają dziwne odgłosy… Chrup! Chrup! Chrup! Gul! Gul! Gul! Czyżby to był święty Mikołaj? Czy może ktoś inny? Czy małemu misiowi uda się go spotkać… i tu pozostawiam Cię w lekkiej niewiedzy… ?

„Gdzie jest Mikołaj” Davida Bedforda to urocza książeczka, ukazująca jakie emocje kłębią się w ciele małej osóbki. A jest ich naprawdę sporo: cierpliwość, a raczej jej brak ???, podniecenie, radość, oczekiwanie, ale również niepokój, napięcie, ewentualna nerwowość – czy aby na pewno Mikołaj wyrobi się z robotą ??

Autor nawet w bardzo subtelny sposób sugeruje, że to może jednak rodzice podrzucają prezenty… Ale spokojnie! Nie masz się czego obawiać czytając książeczkę dziecku, David Bedford na koniec rozwiewa wszelkie wątpliwości ? A magia Świąt pozostaje dalej niepowtarzalna i wyjątkowa!

Książka została w twardej oprawie, do tego przepiękne ilustracje – jest po prostu idealnie. Bardzo ją polecamy! A w szczególności teraz, tuż przez świetami ?

Aktualną cenę książki możesz sprawdzić tu.

No Comments

Post a Comment