Top

Kolorowy Potwór – książka Pop-up

Niezależnie, w jakim jesteś wieku, ta książka będzie się podobać i najmłodszym czytelnikom i tym dorosłym! Naprawdę, nie żartuję! I Gaba, i Zuzia, i ja jesteśmy nią oczarowane! Fakt, długo zastanawiałam się nad jej zakupem, bo do najtańszych nie należy. Ale udało mi się upolować książkę za bardzo przystępną cenę i nie żałuje ani złotówki! Bo jest po prostu boska! A o czym mowa?

Chodzi mi o książkę „Kolorowy potwor” Anny Llenas – Wydawnictwo Mamania. Główny bohater książki, czyli Potworek – totalnie pogubił się w emocjach i kompletnie nie rozumie, co się z nim dzieje. I wtedy pojawia się jego koleżanka, która pomaga mu rozplątać i uporządkować emocje. Emocje trafiają do osobnych pojemniczków, dzięki czemu gdy zajdzie potrzeba, Potworek będzie mógł do nich sięgnąć w każdej chwili.

Każda strona to inna emocja – radość, smutek, złość, strach, spokój, a nawet miłość! Wszystko to ukazane poprzez ruchome obrazki – COŚ CUDOWNEGO – MAGICZNEGO 🙂 Książkę po prostu chce się oglądać w kółko i w kółko!

Tekstu jest naprawdę mało, wiec spokojnie dziecko może posłuchać, tego co czytamy, a w międzyczasie pooglądać pojawiające się obrazki. Żeby nie było, mało tekstu nie oznacza, że to coś złego! Absolutnie! W tym przypadku emocje zostały opisane w sposób przystępny i wystarczający – dziecko spokojnie wszystko zrozumie. Zresztą ogromną rolę odgrywają tutaj same obrazki. Moim zdaniem, nic dodać nic ująć.

Na końcu dziewczynka jeszcze raz prezentuje wszystkie emocje, które są już uporządkowane i schowane do osobnych pojemniczków. Myślę, że Potworek zdecydowanie poczuł ulgę 🙂 i zrozumiał, dlaczego czuł się tak dziwnie.

Książka idealnie sprawdzi się u dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jest to dobry wiek, by rozpocząć rozmowę o emocjach. Maluch zrozumie, co się z nim dzieje i jakie emocje mogą się u niego pojawić. Dla tych najmłodszych, czyli dzieci w wieku trzy i cztery lata, pomocne będą różne kolory emocji, dzięki czemu dużo łatwiej odróżni je od siebie.

Polecamy w 100 proc.! Po prostu warto mieć taką perełkę w biblioteczce dziecka!

Aktualną cenę książki sprawdzisz tu 🙂

No Comments

Post a Comment