Top

Kreatywny przedszkolak – książeczki edukacyjne z naklejkami

Zwykle książki dla dziewczynek wyszukuję i kupuję w internecie. Nie mam teraz czasu biegać po księgarniach i przeszukiwać sklepowych półek, choć czasami bardzo tego żałuję. Uwielbiam całą tę otoczkę związaną z dotykaniem, przeglądaniem, a nawet wąchania świeżej, nieużywanej książki. Byłam niemal uzależniona od tego hipnotyzującego zapachu :).

 

 

Obecnie cały rytuał chodzenia i kupowania książek w księgarniach stał się rarytasem, ale zdarzają się niespodzianki. Pewnego dnia wydarzyło się coś dla mnie niespodziewanego. Będąc na poczcie i czekając na swój numerek, znalazłam dla Zuzi bardzo fajne książeczki do rozwiązywania zadań z serii Kreatywny przedszkola: “Lubię zgadywać” i “Lubię rysować” – Wydawnictwo Aksjomat.

 

 

Książeczki na każdej stronie zawierają jedno zadanie (łącznie jest ich 16). Co akurat bardzo przypasowało Zuzi, po poprawnym wykonaniu zadania, w rogu strony należy przykleić naklejkę potwierdzająca dobrą robotę. Jest to fajna motywacja do tego, żeby baaardzo starać się przy każdej łamigłówce i wykonać je od początku do końca.

 

 

 

 

Lubię zgadywać

 

 

Mamy tu zadania typu zgadywanki, połącz w pary, narysuj drogę, czy znajdź różnice. Proste zadania, które mają ćwiczyć spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Teoretycznie jest to książeczka dla 4-latka, choć moim zdaniem większość z tych zadań okazała się dla Zuzi dość prosta. Naszym zdaniem powinny być odrobinkę trudniejsze 😉.

 

 

 

 

Lubię szlaczki

 

 

Dzięki tej książeczce możemy ćwiczyć rączkę przedszkolaka. Mamy tu różnego rodzaju szlaczki – pętelki, zygzaki, obrysowania rzeczy. Ogólnie jest co robić z 4-latkiem 🙂 A rączka pracuje i uczy się precyzji. W końcu to wszystko ma na celu przygotowanie dziecka do pisania liter i cyfr.

Czy warto?

 

 

Mimo prostych zdań w “Lubię zgadywać” moim zdaniem warto. Książeczki są wydane w wygodnym formacie i nie zajmują dużo miejsca. A co najważniejsze, są kolorowe w środku (w nienachalny sposób) co zachęca dziecko do rozwiązywania zadań. Podoba mi się również to, że zwieńczeniem prawidłowego rozwiązania zadania jest naklejenie naklejki. U Zuzi sprawdza się to idealnie. Rozwiązuje zadanie od początku do końca i co najważniejsze, skupia się na tym, by je starannie zrobić. Na koniec widać, że jest bardzo dumna z siebie kiedy słyszy od nas „super robota Zuzia, możesz teraz przykleić naklejkę”.

 

 

 

 

Cena

 

 

Każda z książeczek kosztowała 2,99 zł.

No Comments

Post a Comment