Top

Książki z okienkami – nowości Wydawnictwa Olesiejuk

Książki z okienkami to fajny sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, przynajmniej dla tych bardziej opornych 😉 dzieciaczków. Można nie tylko świetnie bawić odkrywając kolejne okienka, ale również… przy okazji nieco zapoznać się z ciekawostkami ze świata.

Ta książka jest naprawdę rewelacyjna! W środku znajdziemy ponad 80 okienek i to zaledwie na zaledwie 14 stronach! Jest co odkrywać i zapoznawać się z zawodami. Zacznę od końca, bo na ostatnich stronach dowiemy się, co trzeba zrobić, by podjąć pracę, czym trzeba się kierować przy jej wyborze :). Ja wiem, dziewczyny mają jeszcze długą drogę przed sobą. Ale Zuzia już ma kilka pomysłów na siebie i o niektórych jej planach musimy po prostu pomyśleć nieco wcześniej, czy faktycznie chce iść w tym kierunku, czy też nie. Także książka nie tylko dla Gabrysi, ale również przydatna dla siedmiolatki, która kombinuje, co chciałaby robić, gdy będzie starsza 🙂

Zawody są naprawdę przeróżne. Od służb ratowniczych, tych, którzy pracują na świeżym powietrzu np. pracownik rezerwatu, rolnik, przewodnik górski, jak i również, tych od których wymaga się kreatywności, czyli wynalazcy oraz naukowcy, po takie, gdzie wymaga się pracy całego zespołu, tak by np. samolot mógł polecieć, restauracja działała prężnie czy powstała książka.

Książka „Zawody bez tajemnic” zdecydowanie jest warta uwagi! Została wydana w twardej oprawie, ale również i strony są grubsze, co z pewnością ułatwi oglądanie mniejszym rączkom. Świetne ilustracje plus multum informacji o zawodach, tych znanych i nieco mniej. POLECAMY!!!! 🙂

Tu sprawdzisz aktualną cenę.

Aaaaa… ta książka to totalny hit nad hitami! Gaba uwielbia plac budowy i wszystko, co z nim związane. Tu krok po kroku dowiadujemy się, jak powstają wielkie wieżowce. Od rozbiórki starego budynku, zbudowanie solidnych fundamentów, po zamontowanie wszystkich elementów np. szybkobieżne windy, dynamiczny eliminator drgań, gromadzenie deszczówki, aż do wielkiego otwarcia.

Książka przybliży nam pracę architekta, jakie maszyny są potrzebne na placu budowy m.in. równiarka, żuraw gąsienicowy, podnośnik koszowy czy walec budowlany. Nooo i oczywiście setki ludzi, którzy pracują, by powstał drapacz chmur.

Genialna! POLECAMY w 100 proc. wszystkim zainteresowanym powstawaniem budynków czy maszynami na placu budowy.

Sprawdź aktualną cenę.

1 Comment
  • Paulina

    Czy książka budujemy wieżowiec nada się dla 3latka?

    15 listopada 2020 at 17:16 Odpowiedz

Post a Comment