Top

Gry planszowe o pszczółkach – mini przegląd

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji przygotowałam mini zestawienie gier związanych z tymi bardzo pożytecznymi owadami. Na końcu zestawienia przyznaje się dodałam wyjątkową książkę. Ale co ja poradzę, skoro pojawił się temat pszczół, to nie mogło jej tu zabraknąć.

Fajna gierka dla najmłodszych. Ćwiczy rączkę, koordynację oko-ręka, a przy okazji utrwala znajomość kolorów. Teoretycznie gra od trzech lat, ale myślę, że można zacząć w nią grać z kumatym dwulatkiem 🙂 Aktualną cenę sprawdzisz tu.

Cud miód – Granna. Gra w całości poświęcona pszczołom i co ważne ma walor edukacyjny. Dzieci mogą dowiedzieć się, dlaczego te małe owady są tak ważne dla naszego ekosystemu. Ciekawostka – gra w całości została wykonana z materiałów ekologicznych. Aktualną cenę gry znajdziesz tu.


Dwie gierki Pracowite pszczoły oraz Leniwe żaby (producent: Alexander), które polegają na przejściu przez tor na planszy. Wygrana zależy od rzutu kostką. Gra dla dzieci od czterech lat. Tu sprawdzisz cenę.

Liczne pszczoły – Wydawnictwo Zielona Sowa Skierowana jest dla dzieci od sześciu do ośmiu lat. Mamy tu zabawę i edukację w jednym. Dzięki grze, dziecko uczy się podstawowych działań matematycznych, czyli odejmowania i dodawania (do 10 – tryb podstawowy oraz do 20 – tryb zaawansowany). Aktualną cenę gry sprawdzisz tu.

Pszczoły (Wydawnictwo Trefl). Jest to gra karciana dla dwóch graczy od ośmiu lat wzwyż. Wcielamy się w rolę tytułowych pszczół albo trzmieli i wykonujemy wskazane dla nich misje. Naszym zadaniem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Aktualną cenę gry sprawdzisz tu.

Honeycombs – gra logiczna firmy Piatnik. Gra polega na dopasowywaniu elementów. Z pewnością jest to gra dla całej rodzinki. Elementy zostały wykonane z grubszego plastiku, co sprawia, że małe rączki nie zniszczą płytek. Sprawdź cenę gry.

Pszczoły – Wydawnictwo Dwie Siostry. I na koniec, no dobra to nie będzie gra, ale wyjątkowa książka w całości poświecona pszczołom. Duży format, do tego ogrom wiedzy i wisienką na torcie są ilustracje. Nam udało się ją wypożyczyć jakiś czas temu w bibliotece i uważam, że warto po nią sięgnąć. Tu sprawdzisz aktualną cenę książki.

No Comments

Post a Comment