Top

Mali Wielcy – przepiękne biografie dla młodszych czytelników

Bardzo czekałam na tę serię książek. Jest ona na tyle niezwykła, że dotyczy biografii wybitnych osób. Hmm… tylko czy biografia może być ciekawa… No, jasne!!! Wszystko zależy od autora i jak nam będzie chciał przekazać historię. Wiadomo, tu mamy do czynienia z książkami dla dzieci, w szczególności tych młodszych. I przyznaje są THE BEST!!!!

Książeczki zostały wydane przez SmartBooks i do wyboru mamy następujące tytuły: „Frida Kahlo” – tu sprawdzisz cenę, „Coco Chanel” – tu sprawdzisz cenę, „Maria Skłodowska – Curie” – tu sprawdzisz cenę oraz „Stephen Hawking” – tu sprawdzisz cenę. My, póki co mamy dwie książeczki z tej serii… i szczerze nie wykluczam zakupu kolejnych 🙂

Treść książeczek jest przystępna, nie za długa, jak na biografię dla młodszych czytelników myślę, że wystarczy. Przynajmniej tak na dobry początek ;). Ponadto, mamy tu przepiękne ilustracje, a na końcu prawdziwe zdjęcia oraz dodatkowe informacje o danej osobie. Książki zostały wydane w twardej oprawie, śmiem stwierdzić, że ozdobią biblioteczkę domową 🙂

Maria Skłodowska – Curie

Maria była bardzo mądrą dziewczynką. Uwielbiała się uczyć. Jednak żyła w czasach, gdy kobietom nie pozwalano studiować na ziemiach polskich. Dlatego postanowiła opuścić kraj i wyjechać do Francji.

Na Paryskim Uniwersytecie została najlepszą najlepszą studentką. W tym czasie poznała Piotra, który tak samo jak ona kochał naukę. Zakochali się w sobie i wzięli ślub. Razem, we dwójkę, spędzali długie godziny w laboratorium, gdzie udało im się odkryć rad i polon.

Maria Skłodowska – Curie została pierwszą kobietą uhonorowaną Nagrodą Nobla. To właśnie dzięki jej odkryciom można było leczyć rannych żołnierzy w trakcie wojny.

Biografia Marii bardzo spodobała się dziewczynkom, a w szczególności Zuzi. Maria była kobietą bardzo pracowitą i zdeterminowaną. Wiedziała, że naukę można wykorzystać we właściwy sposób, by pomagać ludziom.

Stephen Hawking

Jako dziecko Stephen uwielbiał wpatrywać się w gwiazdy i zastanawiał się, jakie tajemnice skrywa niebo. Nie należał do prymusów i zamiast odrabiania lekcji, wolał zaspokajać swoją ciekawość świata. Składał komputery albo rozwiązywał ułożone przez siebie równania matematyczne.

W wieku siedemnastu lat został przyjęty na wydział fizyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. To właśnie w tym czasie zaczął robić się niezdarny i w wieku 21 lat wykryto u niego stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Mimo to Stephen nie poddał się i dalej realizował swoje pasje. To właśnie on przedstawił swoją teorię o czarnych dziurach„w myśl której materia może opuścić czarną dziurę w szczególnej formie promieniowania, dziś nazwanej promieniowanim Hawkinga”.

Zmarł w wieku 76 lat. Do końca swoich dni poszukiwał odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące wszechświata.

Kolejna piękna historia, ukazująca, że gdy chce się coś osiągnąć trzeba być zdeterminowanym i nie wolno patrzeć na przeszkody. Trzeba dążyć do wyznaczonego celu.

Aktualną cenę książek sprawdzisz tu.

No Comments

Post a Comment