Top

Przegląd świątecznych nowości i zapowiedzi

Pewnie pamiętacie, że od pewnego czasu czytamy z Gabrysią książki o Świętym Mikołaju. No dobra… sama nawet wkręciłam się w ten świąteczny klimat i rozpoczęłam poszukiwania ozdób na aliexpress (tylko ciiiiiiii, bo mój R. mnie zabije ;)). Postanowiłam również nieco rozejrzeć się w temacie a propos książek, jakie nowości i zapowiedzi szykują dla nas wydawnictwa. Uwierzcie mi będzie kilka perełek, które warto mieć w domu.

 

 

 Pomocnik Świętego Mikołaja (Wydawnictwo Wilga) – opowieść o elfie Paluku, który dołącza do pomocników Świętego Mikołaja. Dowiaduje się w jaki sposób powstają prezenty, poznaje tajemnicę Mikołaja – skąd wie jaki podarunek wręczyć każdemu dziecku, a także wyrusza z Mikołajem w podróż dookoła świata, w celu dostarczenia prezentów. Przyznaje, zapowiada się bardzo ciekawie 🙂

 

 

 Matyldo niedługo święta (Wydawnictwo Media Rodzinna) krowa Matylda robi furorę wśród najmłodszych. Tytułowa bohaterka, krowa Matylda nie może doczekać się świąt. Razem z nią wspólnie będziemy się do nich przygotowywać 🙂

 

 

 Ekspres polarny (Wydawnictwo Tekturka) no dobra przyznaje, ta książka z pewnością będzie nasza! Mam wpisane w kalendarz, kiedy zaczyna się przedsprzedaż ;). Zresztą wszystkie informacje znajdziecie na stronie Wydawnictwa (kliknij tu). O czym opowiada? O chłopcu, który w wigilijny wieczór wyczekuje Świętego Mikołaja. Jednak zamiast niego, pod dom podjeżdża pociąg, który zabiera go w podróż  w kierunku na Bieguna Północnego. Po drodze chłopiec przekona się, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę. Patrząc na ilustracje wydaje się, że będzie to bardzo magiczna książka i z pewnością spodoba się dziewczynkom, no dobra i mnie też 🙂 już nie mogę się doczekać, jak trafi w nasze ręce!!!

 

 

 Śnieżna siostra (Wydawnictwo Literackie) opowieść zawarta w 24 rozdziałach, czyli po jednym na każdy dzień adwentu. Głównym bohaterem jest Julian, dla którego Święta Bożego Narodzenia, to czas gdy obchodzi podwójne święto. W Wigilię obchodzi swoje urodziny. Niestety rodzice, pogrążeni w smutku po stracie najstarszej córki, zapominają, że za kilka dni  święta, jak i również urodziny ich syna. Julian coraz bardziej martwi się, że nie będzie ani urodzin, ani świąt. Pewnego razu na basenie poznaje dziewczynkę, która stara się by Julian został jej przyjacielem. To właśnie dzięki niej, Julian na nowo poczuje magię świąt. Z pewnością dla nieco starszego czytelnika, ale myślę, że to będzie ciekawa książka.

 

 Miś pracuś. Pomocnik Mikołaja (Wydawnictwo Wilga) – książka dla najmłodszych z przesuwanymi elementami

 

 Sanie Mikołaja. Czytanki-Układanki (Wydawnictwo Wilga) – kolejna książeczka dla najmłodszych. Tym razem w formie puzzli.

 

 

 Boże Narodzenie. Czytanki-Układanki (Wydawnictwo Wilga) 

 

 Dzielny Reniferek, Najpiękniejsza choinka, Przyjaciel bałwanek, Święty Mikołaj, Psotny Elfik (Wydawnictwo Wilga) – te kartonowe książeczki swego czasu uwielbiała Zuzia i Gabrysia! Przepiękne kolorowe ilustracje, do tego niewielka ilość tekstu – uwierzcie mi zachwyci każdego malucha! Warto je kupić i mieć je w swojej biblioteczce.

 

Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj trafił na plażę (Wydawnictwo Skrzat) – kolejne dwie książki również mogą być bardzo ciekawe. Opowiadają o tym, co Mikołaj robi przez cały rok i jak się okazuje wcale nie leni się na fotelu. W tej części wybierzemy się z Mikołajem na wakacje. Jak się okaże Święty Mikołaj będzie miał mnóstwo przygód – o nudzie nie będzie mowy.

 

Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj został listonoszem (Wydawnictwo Skrzat) – druga część nieco przybliży nam tajemnice przygotowywania się do ważnego dnia – Wigilii i rozdawania prezentów. Dowiemy się, w jaki sposób sanie są w stanie udźwignąć taki ciężar, dlaczego prezenty lądują w skrzynce pocztowej albo co kryje się w worku.  Zapowiada się bardzo ciekawie, w szczególności że przed nami długie zimowe wieczory 🙂 A Zuzia wielokrotnie pytała się mnie, co takiego Mikołaj robi w ciągu roku.

 

Wróżki ratują święta (Wydawnictwo Skrzat) – coś dla mojej Zuzi, która uwielbia wróżki! Znajdziemy tu trzy opowiadania, w których to wróżki będą ratować Mikołaja z tarapatów, poznamy chłopca marzącego o prezencie, który wydaje się być nieosiągalny, a także księżycowy kamień zaprosi nas do baśniowej krainy. Wrzucamy ją na listę „książki do zdobycia” :).

 

Opowieści ze złotą wstążką. Najpiękniejsze świąteczne opowieści Wydawnictwo Zielona Sowa) – z tej serii widziałam „Najpiękniejsze mity greckie” oraz „Najpiękniejsze baśnie Perrault”. Spokojnie sprawdzą się jako pierwsze czytanki dla przedszkolaka. Co mnie jeszcze w nich urzekło? To wyjątkowe ilustracje, które cieszą oko i chce się dalej oglądać. Liczę na to, że i świąteczne opowieści również takie będą :).

 

 Książkożercy. Poziom 2. Pompon w opałach (Wydawnictwo Wilga) – jest to seria książek, która adresowana jest dla dzieci wkraczających w świat liter. A o czym jest książka? Znajdujemy się w warsztacie Świętego Mikołaja. Elfy właśnie przygotowują prezenty dla dzieci, kiedy to okazuje się, że zaginął Pompon – najmłodszy elf. Czy uda im się odnaleźć? Ponieważ jesteśmy z Zuzią bardzo ciekawskie, to i ta książka trafia na naszą listę „must have”. A zresztą powolutku uczymy się liter i czytania, więc połączymy przyjemne z pożytecznym 😉

 

 

 Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja (Wydawnictwo Wilga) – książeczka z okienkami, więc może zaciekawić maluchy. Razem z Zuzią wybierzemy się na Biegun Północny i będziemy zwiedzać wioskę Świętego Mikołaja, poznamy Panią Mikołajową oraz Elfy! Zapowiada się naprawdę ciekawie :).

 

 Pierwsza gwiazdka nad świerkową polaną (Wydawnictwo Wilga) – razem ze Zwierzątkami z Leśnego Przedszkola przygotujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. To książka idealna dla Gabrysi, która uwielbia zwierzątka. Przy okazji przyznaje, podoba mi się okładka, dlatego wpisuje ją na naszą listę książek do zdobycia.

 

A teraz coś nie tylko do oglądania, ale i rozwiązywania zadań czy pokolorowania. Dodatkową atrakcję stanowią naklejki – chyba nie ma dziecka, które by nie miało fisia na punkcie naklejek 😉

 

 Łamigłówki na zimę i święta (Wydawnictwo Aksjomat) 

 

 Pokoloruj bajkowe święta (Wydawnictwo Aksjomat)

 

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment