Top

ARBORETUM SGGW w ROGOWIE – przepiękny park leśny

Kto by przypuszczał, że wystarczy pojechać 100 km od Warszawy w kierunku Łodzi, żeby trafić na tak piękne miejsce!!! Jakie? Sami zobaczcie i od razu sami się zakochajcie!

 

 

Arboretum, bo o nim tu mowa, należy do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i powiem szczerze, że jest jedno z najpiękniejszych miejsc jakie widziałam. Znajduje się na dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Znajdziemy tam przeróżne gatunki drzew nie tylko z Europy Środkowo- Wschodniej, ale i z różnych zakątków świata.

 

 

 

 

 

 

W parku przygotowane są ścieżki, po których sobie chodzimy i oglądamy cuda przyrody. A jest gdzie chodzić – obszar Arboretum ponad 53 ha.

 

 

Godziny otwarcia

 

 

Najlepiej sprawdzać na bieżąco – na razie wygląda to tak:

 

 

Dni robocze:

 

 

• listopad – kwiecień: 7:00 – 15:00 – ale najlepiej sprawdzić na stronie, czy nie nastąpiły zmiany

 

• maj – wrzesień: 7:00 – 18:00

 

• październik: 7:00 – 17:00

 

 

Dni wolne od pracy (soboty, niedziele, święta):

 

 

• listopad – kwiecień: nieczynne – najlepiej sprawdzać w aktualnościach na stronie

 

• maj – czerwiec: 10:00 – 20:00

 

• lipiec – październik: 10:00 – 18:00

 

• październik: 10:00 – 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Cena biletów

 

 

10 zł normalny, 6 zł ulgowy (dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo)

 

 

 

 

 

 

Co warto zobaczyć?

 

 

W trakcie zwiedzania tego przepięknego parku, warto udać się do alpinarium. Jest to przecudnie przygotowany teren, gdzie można nie tylko chwilę odpocząć i zrelaksować się, ale jest też miejsce gdzie dzieci mogą się wyszaleć i budować coś z dużych drewnianych klocków. Przy okazji jest zrobiona wystawa pni drzew. Można zobaczyć jak wygląda przekrój oraz czym się różnią.

 

 

 

 

 

 

Tylko pamiętajcie, te malownicze obrazy nie będą trwały długo. Pewnie do końca października jeszcze będzie można zachwycać się kolorami i przepięknymi barwami jesieni. Potem trzeba będzie czekać do wiosny, kiedy na nowo wszystko zacznie rozkwitać. Więc kochani spieszcie się!!!

 

 

Przy okazji, jeśli już będziemy na miejscu, możemy zorganizować sobie dodatkowe atrakcje m.in. zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna czy przejazd zabytkową koleją wąskotorową – tutaj możecie sprawdzić jak dodatkowo urozmaicić sobie czas.

 

 

Aha, no i pamiętajcie, żeby po zwiedzaniu obejrzeć się w domu, czy przypadkiem nie mamy kleszcza. Zuza była czysta, ale mnie np. chodził po nodze. Ubrania, ciało, głowy, sprawdźmy wszystko dokładnie! Lepiej dmuchać na zimne.

No Comments

Post a Comment