Top

CYKL Z FLYING TIGER – coś z niczego – jak zrobić choinkę z kartonu?

Rozpoczynamy cykl krótkich wpisów razem z Flying Tiger – co można stworzyć z kartonu? Jest to idealny czas, bo w końcu w naszych domach przychodzi sporo paczek 😉 Karton zwykle wyrzucamy. Ale, ale od dziś już tak nie musi być! Możemy nadać mu nowe życie. Zwykle wystarczy dać dzieciom karton, a one same uruchomią wyobraźnię i zdecydują w co się zmieni: czy to będzie samolot czy wyścigówka, a może domek (o ile macie w zanadrzu naprawdę spoooore pudło 😉 )

Nasza pierwsza propozycja, a w sumie to propozycja Gabrysi 🙂 Co nam będzie potrzebne do wykonania tej pracy?

  • karton,
  • Nożyczki,
  • Klej,
  • Sznurek,
  • Farby/ flamastry/kredki,
  • Oraz różne ozdoby… wycięte z kartonu, z pianki, albo serduszka – kryształki.

Jeśli czegoś Ci brakuje, zerknij na stronę Flying Tiger – i już na spokojnie z domu, można zakupić niezbędne artykuły! TAAAK, zgadza się, Flying Tiger – online otwiera się na Europę i można już zamawiać do Polski! Prawda, że to cudowna wiadomość ? A teraz….

Do roboty!

Z kartonu wycinamy trzy trójkąty. Żeby nieco ułatwić sobie wycinanie, Gabrysia najpierw narysowała trójkąty, a później zabrała się za ich wycięcie. Następnie, je pokolorowała.

Kolejny krok to zrobienie dziurek i nawlekanie każdego kawałka na sznurek. Żeby trójkąty były w miarę stabilne wycięte zostały dwie dziurki obok siebie. I na szczycie choinki obowiązkowa – zawieszka.

Czas na dekorowanie. To już zależy od Was. Gabrysia postawiła na wycięte z pianki brokatowej bombki oraz kryształkowe serduszka samoprzylepne 🙂

Prosta, a zaraz w 99 proc wykonana przez Gabę praca. Ja jej tylko pomogłam przy sznurkach i dziurkach.  

No Comments

Post a Comment