Top

Jak zrobić gniotka? To bardzo proste!

Mam to szczęście, że dziewczyny naprawdę potrafią wymyśleć swoją zabawę i znikają na długie godziny. Ale przychodzi taki moment, że pomysły nagle się wyczerpują, snują się  z kąta w kąt i słyszę znajome zdanie „Maaamooo nuuuudzi mi się”. Wtedy do akcji wkraczam ja i zarzucam kilka propozycji. Tym razem szał ciał był na domowej roboty gniotki. Prosta i bardzo wciągająca zabawa! Uwaga, uwaga można nieco się pobrudzić ?.No to do roboty!

Co nam będzie potrzebne?

  • Balony,
  • Mąka, kasza czy ryż – wykorzystaj to, czego po prostu masz więcej albo przemieszaj,
  • Pusta butelka,
  • Ewentualne mazaki, ozdoby – jeśli chcemy ozdobić nasze gniotki.

Przygotowanie:

Do butelki wsypujemy mąkę/ryż/kasze – czy tylko chcemy napełnić balon – ok. 3/4 butelki ( wszystko zależy od tego, jakiej one są wielkości). Następnie dmuchamy balon – tylko nie do końca ;), skręcamy, by powietrze nie uciekło i nakładamy na butelkę. Teraz tylko pozostaje przesypać zawartość butelki do balona.

Balon ostrożnie ściągamy z butelki i spuszczamy delikatnie powietrze.  Baaaaardzo ostrożnie, bo mąka może nam po prostu wylecieć.

Związujemy i w sumie gniotek gotowy. Chyba, że dzieciaczki zechcą jeszcze je ozdobić.  I w sumie to tyle i aż tyle! Bo dziewczyny świetnie się bawiły!

No Comments

Post a Comment