Top

Kilka pomysłów na kreatywne prace plastyczne

Pokaże Wam, jak w prosty sposób zrobić myszkę, biedronkę, kwiatki oraz owieczkę. Do ich wykonania potrzebne są rzeczy, które znajdziecie w swoim domu.  A nawet, jeśli czegoś zabraknie, to nie przejmujcie się – zaimprowizujcie. Także do dzieła! ?

Myszka

Pomysł zaczerpnięty podczas oglądania Detektywa Łodygi. Co nam będzie potrzebne? Kilka foliowych torebek, oczka, czarna kartka na nosek i wąsy oraz nożyczki i klej.

Do torebki foliowej wkładamy pozostałe torebki i formujemy z nich tułów myszki. Zawiązujemy robiąc supełek – to będzie ogonek. Następnie robimy na głowie dwa otworki i wyciągamy ze środka nieco torebki. Formujemy uszy. Na koniec przyklejamy oczy, nosek oraz wąsy.

Myszka gotowa 🙂

Biedronka

Potrzebny będzie papierowy talerzyk, czerwona farba, pędzel, czarna kartka (z niej wycinamy duże koło, sześć małych kółek oraz czułki), ruchome oczy, klej i nożyczki.

Najpierw malujemy papierowy talerzyk czerwoną farbą. W momencie, gdy farba będzie wysychała, szykujemy głowę, czułki oraz kropki biedronki. Teraz czas posklejać wszystko w całość. Dodatkowo Gabrysia ozdobiła swoją biedronkę klejnocikami ?

Kwiatki na trawie

Do ich wykonania potrzebne jest pudełko po jajkach, farby, nożyczki, klej, zielona kartka (do wykonania trawy) oraz kartka, na której wykonamy prace.

Najpierw wycinamy z pudełka po jajkach kwiatki. Z resztek, wycinamy łodygi i liście. Wszystkie elementy malujemy farbami i odkładamy na bok, by spokojnie wyschły. Teraz czas na trawę. Z zielonej kartki wycinamy grubsze paski i robimy z niej trawkę. Potnij na małe paski, tylko pamiętaj żeby nie przecinać do końca.

Czas na ostatni etap. Ułóż kwiatki na kartce i je poprzyklejaj. Teraz czas na trawkę. Obrazek gotowy 🙂

Owieczka (inspiracja z pl.printerest.com)

Do wykonania owieczki potrzebne nam będzie: papierowy talerzyk, wata, czarna kartka, ruchome oczka albo tak jak u nas zrobione z białej kartki i czarnej, klej oraz nożyczki.

Na początek przyklejamy watę do talerzyka. Następnie wycinamy głowę oraz uszy i przyklejamy na watę. Kolejny krok to oczy oraz kopytka. Nogi przyklejamy z tylu. I owieczka gotowa 🙂

Życzymy przyjemnej zabawy!

Zobacz również, jakie kolorowanki do wydruku możesz wybrać dla swojego dziecka
A jeśli znudziły Wam się prace plastyczne… to może czas na proste eksperymenty 🙂 – klik i tu znajdziesz kilka propozycji
No Comments

Post a Comment