Top

Pogoda i klimat. Wszystko o pogodzie, klimacie i ich zmianach – recenzja książki

Zuza zadaje coraz więcej pytań dotyczących tego, co się dzieje wokół niej. Niczym detektyw próbuje odkryć odpowiedzi, choć czasami nie jest to łatwe. Mamo, dlaczego pada deszcz, dlaczego tak wieje, jak powstają chmury, dlaczego dziś nie świeci słońce, przecież zamawiałam je tuż przed spaniem u księżniczki Celestii (dla niewtajemniczonych w Kucyki Pony – Celestia miała moc przywoływania słońca) – niestety u nas tak to nie działa ?. Skoro w głowie Zuzi coraz więcej pytań o pogodę, stąd w naszych rękach pojawiła się ta książka – prawdziwa perełka nad perełkami!!!

 

 

Pogoda i klimat. Wszystko o pogodzie, klimacie i ich zmianach – Wydawnictwo Debit

 

 

Z pomocą przy odpowiedzi na pytania przyda się ta dużego formatu 18-stronicowa książka. Niby tylko kilkanaście stron, ale jakich! To prawdziwa skarbnica wiedzy. Dla każdego dziecka! Znajdziemy tu opisy wyjaśniające zjawiska pogodowe a także zagadnienia związane z kwestiami klimatycznymi. Ale oprócz czytania, dziecko odkrywa tu okienka, przekręca pokrętła, przesuwa suwaki, a także na jego oczach ukazują się trójwymiarowe konstrukcje. Sami zobaczcie – Woooooow!!!! PRAWDA, ŻE REWELACJA?!?!

 

 

 

 

 

 

Dzięki temu książka staje się jeszcze bardziej interesująca i z pewnością za każdym razem, gdy dziecko będzie do niej wracało, odkryje coś nowego.

 

 

 

 

Każde dwie strony to osobny opis zjawiska: Znajdziemy tu odpowiedź na pytanie: skąd się bierze pogoda, deszcz, co to jest front atmosferyczny, dlaczego wieje wiatr, jak powstaje prognoza pogody, co to jest huragan, co to jest klimat, jaki klimat panował w przeszłości i na koniec, czy zmieniamy klimat.

 

 

Choć opis zjawisk napisany został przystępnym językiem, to jednak pojawiają się trudne wyrażenia typu: nazwy łacińskie chmur czy sfery otaczające Ziemię, które z pewnością nie będą łatwe do opanowania przez przedszkolaka, ale dla dziecka, które choć trochę poznało ich nazwy w szkole już tak.  Jest to książka na lata. Bo i przedszkolak i dziecko uczące się w szkole skorzysta z takiego kompendium wiedzy, które być może zachęci do dalszych poszukiwań i dogłębniejszego zrozumienia danego zjawiska.

 

 

Obecnie jest to pozycja ciężka do zdobycia, choć warto jej poszukać na internetowych i zwykłych półkach sklepowych. My szczerze ją polecamy!

 

No Comments

Post a Comment