Top

5 książek o zwierzętach – tych co były, tych co są i tych co mogą zniknąć…

Książek o zwierzętach jest naprawdę duuużo w księgarniach. Dosłownie do wyboru do koloru. Ale ja postawiłam na takie, które mogą się spodobać dziewczynkom, a przede wszystkim je zaciekawią. Patrząc na reakcje Zuzi i Gabrysi, dochodzę do wniosku, że to świetne pozycje dla miłośnika zwierząt i przyrody. Ich zakup to był strzał w dziesiątkę! 🙂

Zwierzęta, które zniknęły – autor: Nikola Kucharska (Wydawnictwo Nasza Księgarnia) – aktualną cenę sprawdzisz tu

Przepięknie wydana książka, przy której można siedzieć godzinami i oglądać, i oglądać, i oglądać. Dodatkowo, mamy tu ogrom wiedzy, który został przekazany w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika. Atlas dotyczy tych zwierząt, których już nie ma na Ziemi. Jak sama autorka wskazuje zwierzęta przestały istnieć nie tylko ze względu zmiany ewolucyjne, ale również biologiczne, no i niestety spowodowane naszą destrukcyjną działalnością.

Wiadomo, książka nie wyczerpuje wszystkich gatunków, które latały, stąpały czy pływały  na naszej planecie, ale tych najbardziej znanych. Ponadto, oprócz zwierząt poczytamy o osobach, którzy dokonały znaczących odkryć wymarłych zwierząt.

Dodatkowo, znajdziemy również rozdział poświęcony zwierzętom, które znikają. Z pewnością jest to atlas, który daje sporo do myślenia…

Ratujmy zwierzęta – Jess French, James Gilleard (Wydawnictwo Wilga) – tu sprawdzisz aktualną cenę

Kolejna wyjątkowa książka wydana w formie albumu, dla dzieci… myślę, że w każdym wieku. Zostały tu omówione zwierzęta z różnych zakątków świata – znajdziemy tu rozdział dotyczący zagrożonych gatunków z Azji, Australii i Oceanii, Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, a także Europy. 

Na dokładnie 63 stronach omawiane są różne zwierzęta, dzięki czemu lepiej poznajemy ich sytuację, w jakiej się znalazły. Dodatkowo, każdy gatunek ma przypisaną metryczkę, w której podana jest jasna informacja dotycząca występowania, zagrożenia oraz statusu (narażony, zagrożony lub krytycznie zagrożony).

Książka, tak jak poprzedniczka zachwyca ilustracjami, co ciekawe niektóre z nich zostały wykonane na bazie figur geometrycznych, co dodatkowo dodaje im oryginalności. 

Ciekawe dlaczego (Wydawnictwo Olesiejuk) – tu sprawdzisz cenę

To seria książeczek dla dzieci dociekliwych, które zadają mnóstwo pytań o otaczającym ich świecie. Odpowiedzi są jasne i zrozumiałe, dlatego świetnie nadają się dla dzieci już od czwartego roku życia, a nawet i spokojnie dla ciekawskiego trzylatka. Do kupienia w wersji zeszytowej albo jako kompendium składające się z kilku części: „Księga Wiedzy”, „Księga Przyrody” i „Księga Zwierząt”.

Młodzi przyrodnicy – Dzieci zwierząt (Wydawnictwo Wilga) – sprawdź cenę

Przyznaje kupione na spróbowanie… i powiem tyle – to był strzał w dziesiątkę! Teraz czeka mnie dokupienie pozostałych części. 

Tak, jak seria „Ciekawe dlaczego”, tak i „Mali przyrodnicy – Dzieci zwierząt” to seria zeszytowych książeczek. Mamy tu realistyczne ilustracje oraz proste opisy. Spokojnie z trzylatkiem można zacząć ją czytać, natomiast z młodszym będziemy podziwiać przecudne ilustracje :). Plus tej książki jest też to, że dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem, również mogą sięgnąć po tę serię. Czcionka jest duża i przejrzysta. Z pewnością i Zuzia przeczyta całą serię 🙂

I na koniec, dwie książeczki Wydawnictwa Olesiejuk: „Koala to nie Miś!” oraz „Kangur symbol Australii” autor: Małgorzata Zdziechowska – okrzyknięta polską Dr Dolittle – sprawdź aktualną cenę

Obie książeczki zawierają wiele ciekawostek dotyczących australijskich zwierząt. Poznamy ich słabostki, zwyczaje, jak się rozwijają oraz czym się żywią. A to wszystko w oprawie wyjątkowych zdjęć! Plus do wykorzystania 20 naklejek ? .

Warto również zaznaczyć, że kupując obie książeczki wspieramy ośrodek Kangaloola Wildlife Shelter w Australii. Ośrodek ten ratuje zwierzęta, które m.in. są chore, osierocone, ucierpiały w pożarach.

Polecam również zajrzeć na bloga polskiej dr Dolittle 🙂 – http://www.zdziechowska.pl/

No Comments

Post a Comment