Top

CYKL ŚWIĄTECZNY cz. 1: Książka pod choinkę

Święta tuż tuż. W sumie od razu do głowy przychodzi piosenka „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta ?”. Z jednej strony ogromna radość, podekscytowanie, z drugiej przerażenie co by tu dzieciakom kupić, żeby prezent od Św. Mikołaja im się spodobał. Dlatego na blogu pojawi się nie jeden, a może dwa, albo nawet trzy wpisy o prezentach na gwiazdkę. Być może będzie to dla Was inspiracja do poszukiwań idealnych prezentów pod choinkę. Zaczynamy od książek. Dlaczego tak? Bo gdy ja byłam dzieckiem, zawsze do każdego prezentu dostawałam książkę i powiem Wam, że bardzo na nią czekałam. Nie przedłużając, zaczynamy. Przed Wami TOP 7 książek na prezent.

 

 

 

 

Tajemnice oceanu – autor: Anna Sobich-Kamińska (Wydawnictwo Zielona Sowa)

 

 

Razem z ciekawskim żółwikiem przeniesiemy się do głębin oceanu i poznamy odpowiedzi na wiele pytań m.in. Ile zębów ma rekin, ile ramion ma ośmiornica, dlaczego ryby pływają w ławicach? Spokojnie, to nie jest naukowa książka. Napisano ją prostym i przystępnym językiem.

 

 

 

 

Opowiadanie nie jest długie i tak naprawdę odpowiedzi znajdziemy w krótkim dialogu. Dla małego czytelnika to w zupełności wystarczy, bo nie tylko będzie patrzył na przepięknie ilustracje wykonane przez Monikę Filipinę, ale pozna ciekawostki z głębin oceanu.

 

 

 

 

Dzieci z Bullerbyn – autor: Astrid Lindgren (Wydawnictwo Nasza Księgarnia (WNK)

 

 

Tej książki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W dzieciństwie czytałam ją chyba z kilkanaście razy. Teraz mam zamiar powrócić do przygód Lasse, Bosse, Lisy,Olle, Britty, Anny i razem z Zuzią na nowo odkrywać ich przygody.

 

 

 

 

Przepięknie wydana książka w dużym formacie z zachwycającym ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak.

 

 

 

 

Rysuję krok po kroku. Zwierzęta (Wydawnictwo Zielona Sowa)

 

 

Zuzia uwielbia rysowanie, siada wtedy grzecznie przy stole, rozkłada kredki oraz blok rysunkowy i zaczyna tworzyć. Zwykle próbuje sama coś narysować, choć zdarzają się też takie momenty, że słyszę nawoływanie „Mamo, a jak to narysować?”?. Staram się jej pomóc jak tylko potrafię, choć moje zdolności artystyczne są mocno ograniczone ;). Dlatego z pomocą w rysowaniu różnych zwierzątek pomoże nam właśnie ta książka. I tak nauczymy się rysować m.in. ośmiornicę, tukana, leniwca, żuka czy wilka.

 

 

 

 

Przy każdym zwierzaku mamy instrukcje, jak krok po kroku go narysować. Myślę, że prawie czteroletnia Zuzia spokojnie da sobie radę, a co najważniejsze, nauczy się rysować zwierzaki z całego świata.

 

 

 

 

Disney Junior. Wielka kolekcja bajek dla maluchów (Wydawnictwo Egmont)

 

 

Razem z ulubionymi bohaterami Disneya poznamy przygody Zosi i Olafa, którzy będą ratować kwiatki śnieżyczki przed Panną Oset, Dosia razem ze swoją Babcią przeniosą się do szpitala zabawek, gdzie będzie lekarzem zabawek z prawdziwego zdarzenia, zaś myszka Miki i przyjaciele wezmą udział w wyścigu. To już kolejna część wielkiej kolekcji bajek i nie mogło jej zabraknąć na naszej półce.

 

 

 

 

Wielka księga Basi i Franka – autor: Zofia Stanecka (Wydawnictwo Egmont)

 

 

Basia i Franek to rodzeństwo i razem z nimi przemierzymy cały świat i poznamy zwierzęta, kolory, liczby, a także oduczymy się korzystania z pieluchy. Każde z nich ma swoje humory – lepsze czy gorsze, ale niezależnie od tego każdą z przygód przeżywają razem.

 

 

 

 

W końcu razem jest o wiele łatwiej iść przez świat. Pięknie ilustrowana książka z krótkimi opowiadaniami. Myślę że Gabrysi posłuży na na długi czas.

 

 

 

 

Miś Maciek (Wydawnictwo Wilga)

Zbliża się wieczór, a mały miś Maciek buntuje się i nie chce iść spać. Razem z nim, kartka po kartce, przygotujemy się do snu – zjemy kolacje, chwilkę pobawimy się, umyjemy zęby, przebierzemy się w pidżamę i zaśpiewamy kołysankę do snu.

 

 

 

 

We wszystkich czynnościach pomoże nam pacynka. W sprzedaży znajdziemy też książkę z innymi bohaterami – ośmiornica, piesek czy pająk. Uwierzcie mi, warto je mieć ?.

 

 

 

 

Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc! (Wydawnictwo Wilga)

 

 

Na tę książkę polowałam baaaardzo długo, ale udało się. Prawdziwa perełka nad perełkami ?? Myślę, że każde dziecko powinno ją mieć w swojej kolekcji. To właśnie dzięki niej przeniesiemy się do świata Mikołaja i zobaczymy, jak przygotowuje się do najważniejszego dnia w roku: Świat Bożego Narodzenia, a to wszystko poznamy od podszewki.

 

 

 

 

Zobaczymy jak Mikołaj dba o swoje sanie oraz renifery, co robi, żeby się nie zgubić pędząc po świecie, a nawet jak pakuje prezenty. Naprawdę mnóstwo, mnóstwo informacji!!! Dodatkowo znajdziemy tam ruchome elementy oraz okienka, co z pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjni opowieść.

No Comments

Post a Comment