Top

TOP 5 książek, które czytamy z Zuzią na dobranoc

Od momentu kiedy Zuzia skończyła miesiąc, codziennie oglądałyśmy i czytałyśmy książeczki. I tak jest do tej pory. W dzień Zuzia sama bierze z półki ulubione książeczki i prosi, żeby jej poczytać, albo siada z misiami na dywanie i „czyta” bajeczkę po swojemu. Zaś wieczorem tuż przed spaniem ja albo Tata czytamy jedno opowiadanie na dobranoc.

 

Mimo że regał pęka już w szwach, a mąż zaraz mnie wydziedziczy ?, co pewien czas uzupełniam jej biblioteczkę o kolejne nowości. Wśród nich Zuzia ma swoich faworytów. Oto jej Top 5 ulubionych książek.

 

 

Kicia Kocia – autor Anita Głowińska

 

Kicia Kocia to mała kotka, która wspólnie z rodzicami oraz przyjaciółmi, Adelką, Packiem i Juliankiem przeżywa różne przygody oraz uczy się, jak powinna zachowywać się w konkretnych sytuacjach np. gdy zgubi się w sklepie.

 

W naszym domu pierwsze książeczki z serii Kicia Kocia pojawiły się, gdy Zuzia miała pójść do przedszkola oraz gdy na świecie miała pojawić się Gabrysia. Wtedy też zakupiłam dwie książeczki „Kicia kocia idzie do przedszkola” oraz „Kicia Kocia ma braciszka Nunusia”. Z czasem dokupiłam kolejne książeczki z serii i widzę, że mała kotka ma dobry wpływ na Zuzie, bo teraz gdy bohaterka popełni jakiś błąd, córka potrafi powiedzieć w jaki sposób powinna go rozwiązać. Przynajmniej w teorii jest dobra, bo praktyka nie zawsze idzie w parze 😉 ale mam nadzieje że niedługo i to się zmieni.

 

Kicia Kocia napisana jest prostym językiem, aż czasami wydaje się, że jest zbyt banalny. No ale przecież to nie jest książka dla dorosłych, tylko dla dzieci od 2 do 6 lat, więc zdania nie mogą być zbyt rozbudowane i skomplikowane.  My jak najbardziej Kicie Kocie polecamy i nadal uzupełniamy o kolejne tytuły. Tu możecie sprawdzić cenę książeczek z serii Kicia Kocia.

 

 

Tupcio Chrupcio – autor Eliza Piotrowska

 

Kolejna seria książek, za którą Zuzia szaleje, to Tupcio Chrupcio. Tak jak i w przypadku Kici Koci, każda książka porusza osobny problem z jakim borykają się przedszkolaki. U nas świetnie sprawdziły się części „Tupcio Chrupcio przedszkolak na medal”, „Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem”, „Mama Tupcia Chrupcia idzie do pracy”, a także ostatnio „Nie dam sobie dokuczać”. Tak, niestety, po raz pierwszy Zuzia miała problem z jedną dziewczynka w przedszkolu, która bez żadnej przyczyny podchodziła do niej i szczypała ją, szturchała, a nawet zdarzało jej się kopnąć moją córkę. Problem zawsze zgłaszałam Paniom, ale już sama Zuzia wstydziła się podejść do wychowawczyń i powiedzieć o zaistniałej sytuacji. Moje rozmowy z Zuzią oraz książka „Nie dam sobie dokuczać” uzmysłowiły jej, że warto zwrócić się o pomoc do Pań. Obecnie gdy dzieje się coś złego, Zuzia sama podchodzi do Pań i informuje je o wszystkim, a one w odpowiedni sposób reagują.

 

Niektóre opowiadania Zuzia zna już na pamięć. Nie ma mowy o skracaniu opowiadań kiedy wieczorem moje oczy kleją się ze zmęczenia. Zuzia wtedy bardzo szybko stawia mnie do pionu i mówi że to nie tak i poprawia zgodnie z tym jak jest napisane w książce. Wtedy nie pozostaje mi nic innego, jak przeczytać od początku całą stronę. Tutaj możecie sprawdzić cenę książeczek Tupcio Chrupcio.

 

 

Świnka Peppa

 

Świnki Peppy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać 😉 Znają ją chyba wszyscy. My dostaliśmy całą serią małych książeczek od mojej siostry. W sumie to już trzecie pokolenie czyta różową świnkę. Pięciominutowe odcinki serialu, a także książeczki opowiadają o codziennym życiu świnki Peppy, George’a i rodziców. Pieszczotliwie nazywana przez moją córkę „świnka Pępusia” – bardzo lubimy i czytamy, rano, popołudniu czy wieczorem, gdy tylko Zuza ma na nią ochotę, a przede wszystkim, gdy mamy chwilę wolnego czasu.

 

 

Zaczarowane kółko Misia Uszatka – autor Czesław Janczarski

 

Te książkę dotrwałam w zeszłe wakacje w jednym z namiotów z książkami za 5 zł. Jaka byłam z siebie dumna, bo w moje ręce wpadła reedycja z oryginalnymi obrazkami Zbigniewa Rychlickiego i to jeszcze w takiej cenie 🙂 No po prostu bosko!!! Muszę Wam przyznać, że Zuza nie za bardzo przepada za samą bajką, ale za to spodobała jej się książka z przygodami Misia Uszatka i przyjaciół ze Zwierzątkowa.

 

 

Tutaj historia zaczyna się w Nowym Roku, kiedy to Miś Uszatek dostaje od przyjaciół prezent w postaci zaczarowanego kółka. Wypowiadając magiczne zaklęcie „Hokus-pokus, raz, trzy, pięć. Radar-kosmos, kręć się, kręć!”, miś może przenieść tam, gdzie tylko zapragnie. Między innymi odwiedza wioskę Eskimosów, zapoznaje się z krewnym białym niedźwiedziem, Murzynkiem, a nawet trafia nad największa rzekę świata – Amazonkę. Jest to książka, dzięki której będziemy podróżować niemalże po całym świecie. Każdy rozdział czytałyśmy z zapartym tchem i nie mogłyśmy doczekać się następnego dnia, żeby znów powrócić do misia z klapniętym uszkiem i sprawdzić, w jakie miejsce znów się przeniesiemy i jakie przygody będą na niego czyhać. Tutaj możecie sprawdzić cenę tej wyjątkowej książki.

 

 

Seria książeczek koloruj, czytaj, naklejaj

 

Naklejki oraz przygody ulubionych bohaterów to idealne połączenie dla Zuzi. Każda książeczka to inna opowieść, która powstała na podstawie filmu, oczywiście w wersji skróconej. W środku znajdują się naklejki, które możemy przykleić na odpowiedniej stronie, albo też pokolorować czarno-białe obrazki, zaś naklejki wykorzystać w inny sposób. Następnie, gdy już uzupełnimy książeczkę zabieramy się za jej czytanie.

 

Fajne jest to, że książki mimo swojego rozmiaru (A4), można zabrać ze sobą w podróż, ponieważ każda z nich jest bardzo lekka. Z pewnością, gdy będziemy wyruszać na wakacje, zabierzemy kilka z nich. Cenę tej serii możecie sprawdzić tutaj.

No Comments

Post a Comment