Top

Do przedszkola MARSZ!!! :)

Już jutro pierwszy dzień przedszkola! Dla niektórych rozpoczyna się nowy rozdział w życiu, zaś dla starszaków kolejny rok wspaniałych przygód. Jako że wakacyjne wojaże wybiły Zuzię z przedszkolnego rytmu, postanowiłam przypomnieć jej, jak będą wyglądały kolejne dni. Żeby nie było, młoda bardzo lubi chodzić do przedszkola, ma tam wspaniałe panie, swoich ulubionych kolegów i koleżanki, a nawet męża 😂. Ale wiadomo, warto odświeżyć pamięć. I tu z pomocą przyszedł nam zestaw klocków Lego Duplo (seria My Town) – przedszkole.

 

 

Po wybudowaniu małego przedszkola zaczęła się zabawa. Dzieci przychodziły z rodzicami za rączkę do przedszkola, dostawały buziaki na do widzenia i zostawały pod opieką pań. Teraz czas na zabawę! Zuzia przypominała sobie piosenki i zabawy, jakie poznawała w swoim przedszkolu. Baaa, nawet robiła konkursy wierszyków, czy przedstawienia teatrzyku. Potem dzieci robiły pociąg i szły do toalety – robiły siusiu, myły raczki i siadały do stołu. Wcinały przygotowane przez panią kucharkę potrawy – w wymyślonej zabawie była nią Gabrysia 😂.

 

 

 

 

Mam wrażenie, ze dzięki takiej zabawie Zuzia jest trochę spokojniejsza, bo zwizualizowała sobie, co ją będzie czekało. Oczywiście klocki nie są niezbędne. Można odgrywać role bez nich, choćby przy użyciu pluszaków lub rysując z pociechą wybrane sytuacje, ale dla nas była to interesująca odmiana, bo inne patenty miałyśmy już ograne. No i wiadomo, zabawa to nie wszystko. Codziennie wieczorem tuż przed spaniem czeka mnie jeszcze mini rozmowa w stylu „Mamo, jak jutro będzie wyglądał mój dzionek?”. W takim momencie dokładnie opowiadam jej każdą czynność, jaką wykona: od wstania z łóżka, aż do momentu dostania buziaka na pożegnanie przed salą, a także kto i kiedy odbierze ją z przedszkola. Wszystko musi być jasne i klarowne. Wtedy Zuzia spokojnie idzie spać i jak wstanie rano, doskonale wie co musi zrobić.

 

 

 

Być może wydaje się to banalnie proste, ale uwierzcie mi, to naprawdę działa. Sprawdzone w zeszłym roku, kiedy to Zuzia zaczynała przedszkole. Rozmowa, oglądanie książeczek o przedszkolu, a teraz odgrywanie ról to (przynajmniej dla nas) najlepszy sposób, aby dziecko poczuło się pewniej w nowej sytuacji. W takim razie 3,2,1 START!!! Przedszkolną przygodę czas zacząć.

 

 

Kochani, życzymy wszystkim maluchom i starszakom cudownego nowego roku przedszkolnego. Niech to będzie dla Was wspaniała przygoda, której nie zapomnicie do końca życia. Bawcie się dobrze😄!!!

2 komentarze
  • Emilia

    Moja córka ma 10 miesięcy i już wiem, że do żłobka jej nie damy ale jak tylko skończy 3 latka zapiszemy ją do przedszkola! Będę miała w pamięci taki sposób na przygotowanie małej do przygody z przedszkolem! 🙂

    5 września 2017 at 18:10 Odpowiedz

Post a Comment