Top

Co kupić dziecku na Święta?

Odwieczny dylemat, co kupić dziecku na Święta? Powiem Ci, jak to u nas wygląda. Dziewczynki co roku piszą list do Mikołaja i decydują, co chciałyby dostać. Strażnikami ceny jesteśmy my dorośli 😉 , jeśli coś wykracza poza nasz budżet, to po prostu tłumaczymy dziewczynkom, że Mikołaj ma do obdarowania jeszcze dużo dzieci i musi rozsądnie zarządzać pieniążkami (jakoś to wytłumaczenie nie spotkało się z większym oporem czy smutkiem, zrozumiały i szukały czegoś innego).

Gdzie szukają inspiracji? Zwykle, przez okazji spaceru, chodziliśmy po kilku sklepach i dziewczyny szukały czegoś dla siebie. Niestety, w tym roku nie jest to możliwe i staramy się by dziewczynki nie biegały po sklepach – wyjątkiem jest kupno butów, bo niestety z tym ciężko. Pozbierałam trochę ulotek ze sklepów, zostawiałam katalogi, jeśli takowe się trafiły podczas innych zakupów i daliśmy dziewczynkom do obejrzenia.

Ten przegląd podzieliłam na Gabrysię i Zuzię, czyli będą to prezenty dla czterolatki i siedmiolatki. U Zuzi jeszcze dodam to, co wybraliśmy dla niej na urodziny oraz jeszcze to, co dostały na Mikołajki.

Aha i jeszcze jedna sprawa. W naszej rodzinie panuje zasada, że kupujemy prezenty składkowe, dzięki temu ograniczyliśmy kupowanie mniejszych prezentów, że każdy kupuje coś każdemu. A dzięki ustalonej kwocie można kupić coś naprawdę fajnego. Składkę ustalamy wspólnie, ile wydać na dzieci, ile na dorosłych – taaak nawet dorośli coś dostają 🙂 Babcie zawsze są przeszczęśliwe ze swoich prezentów. I wtedy, gdy jest rodzinna Wigilia dajemy prezenty właśnie z tych składkowych. A my już jako nasza mała czteroosobowa rodzinka, robimy sobie jeszcze dodatkowo prezenty i wtedy te nasze prezenty pojawiają się z rana 25 grudnia. 

Zaczynamy od czterolatki:

Gabrysia uwielbia książkę „Miejsce na miotle” – jeśli jeszcze nie znasz, to zapraszam na recenzje – klik i przechodzisz do niej. Bardzo ucieszyłam się, gdy udało mi się zdobyć pluszaki 🙂 Wypatrzyłam je na prywatnym profilu Książki_dla_dzieci_sale – serio można tam znaleźć prawdziwe perełki, tylko wiadomo, kto pierwszy ten lepszy.

Do tego Gaba dostała projektor do rysowania. Kupiłam na spróbowanie i szczerze bardzo młodej się spodobało. Działanie rzutnika jest bardzo proste. Pod włączonym rzutnikiem umieszczamy krążki z kolorowymi obrazkami, które wyświetlają się na kartce. Dziecko szkicuje, a następnie koloruje dany obrazek pisakami (miałyśmy w zestawie) albo kredkami.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć klocków LEGO. Dziewczyny, jak dorwały katalog Lego to długo nie mogły zdecydować się na jakiś zestaw. Aż w końcu…. I jedna i druga wiedziały co chcą. Gabrysia wybrała bazę ratowniczą Lego Friends. W zestawie znajduje się 648 elementów, także młoda będzie miała co układać 🙂 Aktualną cenę zestawu sprawdzisz tu.

Do prezentu obowiązkowo książka – Maleńki pirat (Wydawnictwo Dwukropek) – Gabrysia będzie zachwycona, bo uwielbia pirackie opowieści 🙂 Aktualną cenę książki sprawdzisz pod tym linkiem.

I mały pluszak Świnka morska 🙂 Klik i sprawdzisz cenę.

Czas na Zuzię, czyli prezent dla siedmiolatki

Paddingtona, tak jak i bohaterowie z książki „Miejsce na miotle” dorwałam u Książki_dla_dzieci_sale – Paddington jest kochany uwielbiany i wszędzie z Zuzią teraz jest. Baaa nawet lekcje z nią odrabia.

Do tego znalazłam chińczyka, ale nie byle jakiego, tylko w wersji Harrego Pottera (Triwizard Maze Game). Nieco bałam się, że gra będzie za bardzo udziwniona, ale absolutnie! Nawet mąż, który nie przepada za chińczykiem, stwierdził, że ta wersja bardzo mu się podoba 🙂 ! Gra jest mega nieprzewidywalna, a to wszystko przez karty, które albo będą cię wspierać w grze, albo zrobią niezłego psikusa. Wielokrotnie miałam tak, że już byłam bliska wygranej, aż tu nagle Zuzi przypasowały karty i koniec przegrałam. Tu sprawdzisz aktualną cenę.

Zuzia wymarzyła sobie gumki, takie do robienia bransoletek. Także znalazłam bardzo fajny zestaw kompaktowy z pięknymi kolorowymi gumeczkami. Wyszukałam je na Allegro.

Do tego młoda bardzo chciała pytania z Harrym Potterem. Jako że siostrzenica ma pierwszą część, ja kupiłam drugą, dzięki czemu będą mogły się uzupełniać 🙂 Aktualną cenę możesz sprawdzić pod tym linkiem – klik i przechodzisz do oferty.

Oto zestaw klocków Lego Friends, a dokładnie samolot, który bardzo spodobał się Zuzi. Zestaw ten zawiera 574 elementy. Tu sprawdzisz cenę.

Do tego nie może zabraknąć książki – będzie to „Quidditch przez wieki” Wydawnictwo Media Rodzina – myślę, że może się ona Zuzi bardzo spodobać 🙂 Klik i przechodzisz do oferty.

Pluszak kotek – Zuzia ma świra na punkcie kotków. Niestety z powodu mojej alergii nie możemy mieć zwierzątka. Także na razie musi zadowolić się pluszakami. Aktualną cenę sprawdzisz tu.

Nie zapominajmy o urodzinach Zuzi 😉

Mikroskop Clementoni – to będzie Zuzi pierwszy mikroskop i pierwsze wprowadzenie do mikroświata. W zestawie znajdziemy: mikroskop z 3 obiektywami: 100X-300X-600X, szalkę Petriego, zlewkę z podziałką i z nakrętką, plastikowe probówki z zakrętkami, szkło powiększające, zapasową żarówkę, pincetę, mieszadełko, szpatułkę, pipety z podziałką, plastikowe szkiełka, przezroczystą folię, karty naukowe oraz ilustrowaną instrukcję w języku polskim. Tu sprawdzisz aktualną cenę.

Do tego gigantyczne puzzle Wydawnictwa Dwie Siostry. 600 elementów to będzie wyzwanie dla Zuzi, ale z pewnością da sobie radę. Obecnie niedostępne.

Teraz można zakupić nieco mniejszy zestaw puzzli 170 elementów. Tematyka zwierzęta świata – tu sprawdzisz cenę.

No Comments

Post a Comment