Top

Prosty, a zarazem efektowny prezent na Dzień Nauczyciela

W najbliższy poniedziałek mamy Dzień Edukacji Narodowej! W tym dniu warto pamiętać o nauczycielach i przygotować dla nich coś wyjątkowego! Jeśli zapomniałeś, albo jeszcze szukasz tego jednego, niepowtarzalnego prezentu, mam dla Ciebie propozycje.

 

 

Niby jest to proste, niby banalne, ale moim zdaniem jest to genialny prezent, bo będzie wykonany przez Ciebie. A to z pewnością każdy nauczyciel doceni. Dla przypomnienia w zeszłym roku dla nauczycieli z przedszkola ozdabiałam pudełka kredkami, w środku były słodkości. Akurat wtedy Zuzia tylko podawała kredki, bo korzystałam z kleju na gorąco, a ja mam zasadę, żeby trzymała się od tego z daleka. Klik i przejdziesz do poprzedniego artykułu.

 

 

No dobra, wracamy do zrobienia… zakładki do książki. Ale to nie będzie taka zwykła zakładka, bo będzie ona bardzo jesienna. Pogoda dopisuje, na dodatek jest tyle kolorowych liści, że jest z czego wybierać ???. Co nam będzie potrzebne oprócz liści (tylko pamiętaj nazbieraj ich trochę, żeby było co przyklejać)? Szeroka taśma dwustronna, szeroka taśma przezroczysta, kartka bloku technicznego, drewniany kwiatek, trochę włóczki. Jak już będziesz mieć wszystko zabieraj się do pracy.

 

 

 

 

Na początek wycinasz z bloku technicznego pasek – najlepiej szerokości takiej jak taśma. Potem naklejasz z jednej strony taśmę obustronną. Aha pamiętaj, żeby pod taśmą przykleić sznurek z drewnianą ozdobą, w moim przypadku jest to kwiatek. Zrywasz zabezpieczenie z taśmy i zaczynasz przyklejać liście (oczywiście liście bez ogonków). Rób tak, żeby nie było widać białej kartki. Wystające liście poobcinaj – wyrównaj do zakładki. Następnie odwróć i powtórz czynność z drugiej strony.

 

 

 

 

Na koniec, całość obklejasz taśmą przezroczysta. I tyle i aż tyle. Prawda, że wygląda pięknie 🙂 Przynajmniej przez jakiś czas nauczyciel będzie korzystał z wyjątkowej zakładki.

 

 

No Comments

Post a Comment