Top

„Pajączek Kędziorek – jak pokochać osiem nóżek” – recenzja

Czego nie mogę znieść na tym świecie? Oprócz ludzi, którzy zachowują się jak człowiek człowiekowi wilkiem, to pająków! W sumie nie wiem czy to wynika bardziej ze strachu czy po prostu z nielubienia ich. Jedno wiem na pewno, że żyjątka te nie są urodziwe, a ich małe odwłoki i długie cienkie, albo grube i owłosione nóżki doprowadzają mnie do bardzo dziwnych zachowań! Czy byłabym w stanie przezwyciężyć swoje skrajne emocje wobec nich? Szczerze? Nie wiem! Ale za to powiem Wam, że polubiłam się z jednym pajączkiem, który jest w książce i nazywa się Kędziorek.

 

 

”Pajączek Kędziorek, jak pokochać osiem nóżek” – autor: Diana Amft (Wydawnictwo Debit)

 

 

Książka ta powstała, ze względu na to, że sama autorka nie przepadała za pająkami, a może ich się brzydziła… sama do końca nie jest pewna, skąd ta niechęć wobec ośmionogich. Postanowiła, że pokona strach i w naszych rękach pojawiła się ta oto pozycja. Żeby jakoś to wszystko poukładać sobie w głowie, autorka założyła, że pająki nie różnią się niczym od ludzi – mają rodziny, znajomych, swoje zainteresowania.

 

 

 

 

Trzeba przyznać, że pajączka Kędziorka nie da się nie polubić! Mały chłopiec, z przepięknymi oczkami, bardzo ciekawski świata postanawia rozwikłać zagadkę, która go bardzo nurtuje. A dokładnie: „dlaczego ludzie nas nie lubią i się nas boją?”.

 

 

 

 

W pierwszej kolejności zadaje pytanie swojej Mamie i choć ta nie zna na nie odpowiedzi, mały pajączek nie zrezygnuje i rusza w świat, by zadać to pytanie innym pobratymcom. Niestety większość odpowiedzi nie do końca go satysfakcjonuje, dlatego odwiedza kolejne pająki aż trafia do Babci. Co tam usłyszy… tego już Wam nie zdradzę…😉

 

 

 

 

 

Pajączek Kędziorek to pełna ciepła, a przede wszystkim bardzo mądra książka. Do tego ma przepiękne, kolorowe ilustracje wykonane przez Martinę Matos, które dopełniają wszystko i sprawiają, że można by się zaprzyjaźnić z takim pajączkiem.

 

 

 

 

Choć mój strach przed tymi żyjątkami nie do końca minął, muszę przyznać, że po przeczytaniu z Zuzia tej książki, zaczęłam patrzeć nieco inaczej na pajączki. W końcu warto na pewne sprawy spojrzeć z innej strony! Bardzo Wam serdecznie ją polecamy!

 

 

Tutaj możecie sprawdzić jej cenę.
A pod tym linkiem znajdziecie kolejne części przygód małe pajączka 👍😍
No Comments

Post a Comment